Rasplamsala se igra na stadionu Pod Bijelim brijegom

Sa utakmice u Mostaru - Avaz
+8

26.10.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola Konferencijske lige koju na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru igraju Zrinjski i Legija iz Varšave.

Zrinjski - Legija Varšava 1:2 (Bilbija 30' / Jakovljević autogol 33', Kramer 62')

FT - Kraj utakmice!

90+5' - Kakva šansa! Odlično je Radić skočio nakon kornera, ali lopta ide preko gola.

90' - Sedam minuta sudijske nadoknade.

87' - Sve manje vremena za Zrinjski, Legija pred pobjedom.

82' - Bilbija je sada zaradio javnu opomenu.

75' - Zrinjski ide po poravnanje, očekuje nas neizvjesna završnica ove utakmice.

70' - Dvostruka promjena kod Zrinjskog. Kiš i Memija su na terenu umjesto Zlomislića i Tičinovića.

Poništeni gol Malekinušića. Screenshot / Arenasport

68' - VAR! Malekinušić postiže gol pored nemoćnog Hladuna. No, poništen je ovaj pogodak Zrinjskog nakon gledanja usporenog snimka zbog ofsajda.

62' - GOL! Nakon signalizacije iz VAR sobe ovaj pogodak je priznat, Kramer je zaista lijepo pogodio.

Gol Kramera: Nije bio u ofsajdu. Screenshot / Arenasport

62' - Kramer matira Marića, ali signaliziran je ofsajd. No, provjerit će sudije ovo na usporenom snimku.

61' - Mijenja Rendulić. Hrvanović i Ćuže ustupaju svoja mjesta Mišiću i Malekinušiću.

58' - Šansa za Zrinjski! Bilbija je zakačio loptu nakon kornera i skrenuo joj putanju, ali za malo kasni Jakovljević.

55' - Prvi karton za goste, požutio je Ernest Muči zbog simuliranja.

51' - Ofsajd! Šteta, Zrinjski je ponovo zatresao mrežu, ali sudija je digao zastavicu. Ćorluka je šutirao, Hladun je odbio tu loptu, a Ćuže je poslao u mrežu. No, poništen je gol.

46' - Počelo drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Dva minuta sudijske nadoknade.

43' - Ćorluka je sada zaprijetio! Raspalio je po lopti, ali dobro je intervenisao golman gostiju Hladun.

33' - GOL! Šteta, Zrinjski nije imao sreće, Jakovljević postiže autogol.

31' - Čanađija dobija žuti karton.

30' - GOOOOOOOOOOOOL! Zrinjski vodi u Mostaru. Ćorluka je centrirao, a Bilbija sjajno pogađa za erupciju oduševljenja Pod Bijelim brijegom!

26' - Nova prilika za goste! Pankov je bio najviši nakon centaršuta Žosue, ali lopta ide preko gola. Prekidi su problem Zrinjskog večeras.

25' - Novi korner za Legiju, Muči se okrenuo i namjestio na šut, a u posljednji čas ga je izblokirala odbrana Zrinjskog.

21' - Šansa za Legiju! Marić je odlično intervenisao nakon pokušaja Ribeira.

20' - Korner za goste nakon što je Ćorluka izbacio loptu van igre.

15' - Muči je šutirao nakon centaršuta Žosue, ali otišlo je ot daleko od gola Zrinjskog.

7' - Uvodno ispitavanje snaga Pod Bijelim brijegom, gosti imaju loptu nešto više u svojim nogama.

4' - Nastavljen je meč u Mostaru.

2' - Kratak prekid utakmice nakon što je ubačena jedna baklja na teren.

1' - Počela je utakmica.

0' - Inače, u okviru ove grupe Aston Vila je pobijedila AZ Alkmar rezultatom 4:1.

Trener "Plemića" Krunoslav Rendulić odabrao je početni sastav: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Radić, Tičinović, Ivančić, Zlomislić, Čanađija, Ćuže, Hrvanović i Bilbija.

Na klupi su: Niron, Memija, Marin, Senić, Bradarić, Kožulj, Prskalo, Kiš, Malekinušić, Sabljić, Mišić

Sa večerašnje utakmice - Avaz
Šta mogu "Plemići" protiv Poljaka - Avaz
+5

Poznat je sastav za koji se odlučio i trener gostiju Kosta Runjaić: Hladun, Juri Ribeiro, Jedrzejčik, Pankov, Kun, Celhaka, Sliš, Všolek, Muci, Kramer i Žosue.

Glavni sudija je Andrei Čivulete iz Rumunije, a asistirat će mu Feren Tuniogi i Andrei Konstantinesku.

- Čeka nas teška utakmica, Legija je dobra, iako u zadnje vrijeme nije u najboljem stanju. Očekujemo da odigramo kvalitetno, a cilj je uvijek isti - idemo pobijediti. Psihološki smo rasterećeni, a ako pobijedimo, zakomplikovat ćemo cijelu grupu. To je naš cilj - rekao je Rendulić u najavi ove utakmice.

Podsjetimo, Zrinjski ima tri boda nakon dva odigrana meča. "Plemići" su pobijedili AZ Alkmar poslije senzacionalnog preokreta (4:3), a onda su izgubili kod Aston Vile (1:0) golom u samoj završnici susreta.