Tok utakmice / Mančester siti - Real Madrid 1:2

U početnom timu "Građana" našao se Kevin De Brujne, dok je Luka Modrić na klupi kod Reala

S večerašnje utakmice - Avaz
Detalj s utakmice - Avaz
S utakmice na Etihadu - Avaz

17.4.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmice četvrtfinala Lige prvaka između Mančester sitija i Real Madrida.

Dva posljednja osvajača Lige prvaka odigrali su spektakularnu utakmicu na Bernabeu koja je završena bez pobjednika (3:3). O putniku u polufinale odlučit će revanš na Etihadu.

U tekstualnom prijenosu na portalu Avaz.ba pratite dešavanja s Etihada, a uporedo ćemo pratiti šta se dešava u drugoj utakmici koju igraju Bajern Minhen i Arsenal (prvi meč završen 2:2).

Mančester siti - Real Madrid 1:1 (De Brujne 76' / Rodrigo 12')

Bajern Minhen - Arsenal 1:0 (Kimih 63')

Penal serija

5' - Ridiger pogađa, Real je u polufinalu!

5' - Ederson pogađa! Real sada ima penal za pobjedu.

4' - Načo sjajno šutira penal, Real vodi 3:2 uoči pete serije.

4' - Foden je bio vrlo siguran sada.

3' - Vaskez šalje Edersona u jednu, a loptu u drugu stranu! Real vodi!

3' - Lunjin brani šut Kovačiću!

2' - Belingem pogađa, Real se vraća!

2' - Lunjin brani! Silva je šutirao posred gola i to je pročitao Ukrajinac!

1' - Ederson brani šut Modriću!

1' - Alvarez pogađa, Siti vodi 1:0 u penal seriji.

Produžeci

120' - Kraj drugog produžetka, gledat ćemo penale!

119' - Alvarez je sada pokušao, ali Lunjin je ponovo bio na visini zadatka.

118' - Real se napokon oslobodio pritiska Sitija, pokušao je kreirati nešto, ali Madriđani su ostali "bez goriva" u ključnom trenutku.

106' - Krenuo je drugi produžetak.

105' - Kraj prvog produžetka.

105+2' - Velika prilika za Real! Ridiger se ubacio u napad iz drugog plana, dobio loptu ali iz izgledne pozicije poslao je loptu preko gola.

105' - Dvije minute nadoknade.

103' - Vinisijus je sada ustupio svoje mjesto Vaskezu.

101' - Real je pokušao zaprijetiti iz kontre. Vinisijus je dobio loptu od Modrića, ali u ključnom trenutku ga je zaustavio Voker.

98' - Siti plete mrežu oko šesnaesterca Sitija, Real se brani.

91' - Počeo je prvi produžetak na Etihadu.

Regularno vrijeme

90' - Produžeci u Mančesteru!

90' - Kraj u Minhenu, Bajern se plasirao u polufinale Lige prvaka.

88' - Sami finiš utakmice.

82' - Zicer za De Brujnea! Akandži je ostavio loptu na nekih 10-ak metara od gola za De Brujnea, ali Belgijanac je šalje preko gola.

79' - Modrić je zamijenio Krosa kod Reala.

76' - GOOOOOOOOOL! Mančester siti je konačno probio bedem Reala! De Brujne je fantastično iskoristio šansu i matirao Lunjina!

71' - Šansa za Siti! Griliš se namjestio na šut, Lunjin uz malo sreće brani ovo.

70' - Prava viktorija se igra u ovim trenucima ispred šesnaesterca Reala.

63 - GOL! Promjena rezultata na Alijanc Areni, Kimih je doveo Bavarce u vodstvo.

61' - Javna opomena i za Gvardiola nakon što je faulirao Belingema.

59' - Griliš je požutio nakon jednog prekršaja.

52' - Haland je vrebao nesporazum Nača i Lunjina, na kraju je kapiten Real izbacio loptu u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

HT - Poluvrijeme u Mančesteru, Real vodi od 12. minute golom Rodriga!

45' - Dvije minute nadoknade na Etihadu.

45' - Opasno je bilo! De Brujne je direktno pokušao iz kornera, u posljednji čas je spasio Lunjin.

38' - Prilika za Siti. Griliš se namještao na šut, na kraju ga je Ridiger uspio izblokriati.

33' - De Brujne je raspalio po lopti sa distance, ali ide to preko gola Real Madrida.

27' - Lunjin zaustavlja šut De Brujnea iz daleka.

25' - Real sada vreba priliku iz kontre. Vinisijus je pokušaj umaći odbrani Sitija, ali Diaš ga je zaustavio.

20' - Kakva šansa! Haland je pogodio prečku, a onda je lopta iznenadila Bernarda Silvu koji je nije pospremio u mrežu.

Slavlje igrača Reala. Platforma X

12' - GOOOOOOOOOOL! Real vodi! Rodrigo je utišao Etihad! Ovo je Brazilcu peti gol u Ligi prvaka ove sezone.

10' - Odlična akcija Sitija sada, na kraju De Brujne šutira, a brani Lunjin.

5' - Miran početak susreta na Etihadu.

1' - Počela je utakmica!

Poznati su početni sastavi za koje su se odlučili Pep Gvardiola i Karlo Anćeloti.

Mančester siti: Ederson, Voker, Diaš, Akandži, Gvardiol, Rodri, De Brujne, Silva, Foden, Griliš i Haland.

Real Madrid: Lunjin, Karvahal, Fernandez, Ridiger, Mendi, Kros, Kamavinga, Valverde, Belingem, Rodrigo i Vinisijus Žunior.

Pravdu na ovoj utakmici dijelit će italijanski sudija Danijele Orsato.

Podsjetimo, kada je Real Madrid prošle sezone gostovao na Etihadu izgubio je s 4:0, a Siti je na kraju bio prvak.

Ove dvije ekipe susrele su se i sezonu ranije, tada je Real bio uspješniji u dvomeču, a na kraju su "Kraljevi" došli i do titule evropskog prvaka.