UBJEDLJIV TRIJUMF GRAĐANA

Siti "razbio" Brajton i nastavio potjeru za Arsenalom

S večerašnje utakmice. Platforma X

25.4.2024

Fudbaleri Mančester sitija uvjerljivo su trijumfovali na gostovanju kod Brajtona u zaostalom duelu 29. kola Premijer lige i tako nastavili potjeru za Arsenalom (4:0).

Siti je do vodstva došao u 17. minuti kada je Kajl Voker (Kyle Walker) centrirao s desne strane, a Kevin De Brujne (De Bruyne) sjajno pogodio glavom.

Devet minuta kasnije prednost "Građana" je udvostručio Fil Foden (Phil) koji je iz slobodnjaka, uz pomoć bloka, zatresao mrežu domaćih.

Na 3:0 povisio je isti igrač. Igrao se 34. minut kada je Siti izašao u silovit presing na domaće. Silva je presjekao jedno dodavanje, a lopta je došla do Fodena koji pogađa po drugi put na ovoj utakmici.

Konačnih 4:0 postavio je Hulian Alvarez (Julian). Voker je sjajno istrčao u napad, a onda nesebično uposlio Alvareza.

Mančester siti je 2. u Engleskoj sa 76 bodova, jednim manje uz meč manje od Arsenala. Liverpul je na 3. poziciji sa 74 boda.