Bajer Leverkuzen je u finalu Evropske lige!

Na megdan im dolazi Atalanta, našeg Seada Kolašinca, koja je deklasirala Marsej

Bajer: Ide u finale. Bayer Leverkusen

9.5.2024

Fudbaleri Bajer Leverkuzena plasirali su se u finale Evropske lige! Nakon što su remizirali 2:2 u revanšu s Romom, plasirali su se u finale ukupnim rezultatom 4:2.

Ovo je ujedno bila i 49. utakmica u nizu da nisu bili poraženi.

Oba gola na ovom susretu za Romu su bili djelo Leandra Paredesa. Argentinski veznjak je bio precizan u 43. i 66. minuti.

Ipak, Bajer se uspio ponovo provući u finišu susreta, iako ovaj put nisu uspjeli izbjeći poraz.

Za apsolutno slavlje na stadionu "Bayarena" krivac je Đanluka Manćini (Gianluca Mancini), defanzivac Vučice.

Nesretnog Italijana lopta je pogodila nakon kornera i odbila se u gol. Autogol pogledajte ovdje.

Konačan rezultat postavio je Josip Stanišić u sudijskoj nadkonadi.

Bajer Leverkuzen će u finalu igrati protiv Atalante, našeg Seada Kolašinca, nakon što je tim iz Bergama pobijedio Marsej rezultatom 3:0, a prošli su ukupnim rezultatom 4:1.  Za Atalantu na ovom susretu strijelci su bili Lukman (Lookman) u 30., Ruđeri (Ruggeri) u 52. i Ture (Toure) u 93. minuti.