Iz Borusije se žale na suđenje, ali šta im to znači: Bajern na pragu nove titule

"Bavarci" se vratili na vrh tabele četiri kola prije kraja prvenstva

Slavlje Gnabrija nakon gola. AP

30.4.2023

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su Hertu u 30. kolu njemačkog prvenstva sa 2:0, te se vratili na čelo tabele u Bundesligi.

Iako je Herta zakovana za dno tabele, pružila je kvalitetan otpor Bavarcima. Bajern je do vodećeg gola stigao u 69. minuti preko Serža Gnabrija.

Nakon toga, gosti su pukli, a deset minuta kasnije Kingsli Koman (Kingsley Coman) je udvostručio prednost svog tima i riješio pitanje pobjednika.

Bavarci su iskoristili jučerašnji kiks Borusije Dortmund koja je remizirala na gostovanju kod Bohuma. "Milioneri" su imali primjedbe na suđenje, čak je i Fudbalski savez Njemačke (DFB) reagovao i priznao grešku, ali šta im to vrijedi.

Četiri utakmice do kraja Bajern je prvi sa bodom više od Borusije i na pragu je 11. uzastopne titule prvaka Njemačke.

Sigurno da ova pobjeda mnogo znači i našem Hasanu Salihamidžiću, kao i Oliveru Kanu (Kahn) koji su bili na velikom udaru kritika nakon serije loših rezultata.