NEBITAN PORAZ

Majnc demolirao Borusiju Dortmund Edina Terzića: Oni samo razmišljaju o finalu protiv Reala

Borusija Dortmund u potpunosti obezbijedila mjesto u Ligi prvaka i naredne godine, i nalazi se na petom mjestu sa 60 bodova

Poraz Borusije Dortmund. AP

E. T.

11.5.2024

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda koju vodi naš Edin Terzić poraženi su od ekipe Majnca sa 3:0, u okviru 33. kola Bundeslige.

Iako je Borusija Dortmund u potpunosti obezbijedila mjesto u Ligi prvaka i naredne godine, i nalazi se na petom mjestu sa 60 bodova, čak 14 više od prvog pratioca, svakako je ovakav poraz bio zaista neočekivan.

Sva tri pogotka, viđena su u prvom dijelu prvog poluvremena, a već u 12. minutu poveo je Majnc, preko Bareira.

U dva navrata nakon toga, pogodio je i Jae Sung Li, i tako, ispostavilo se, postavio konačnih 3:0.

U drugom poluvremenu, Mukoko je uspeo da zatrese mrežu u 53. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Dortmund je ovim porazom ostao na 60 bodova na petom mjestu, dok je Majnc "pobjegao" od opasne zone, i nalazi se na 15. mjestu sa 32 boda, dva više od Uniona koji je prvi ispod crte.

Podsjećanja radi, Dortmund se plasirao u finale Lige šampiona gdje će igrati protiv Reala iz Madrida a očito samo o tome razmišljaju.