Mbape nakon pobjede nad Barcelonom: "Sanjam o osvajanju Lige prvaka za Pariz"

Jedan od ključnih igrača kako kroz grupnu, tako i kroz nokaut fazu za Parižane bio je sjajni Kilijan

Kilijan Mbape. PlatformaX

R. K.

17.4.2024

Prethodne noći ekipa PSG-a je pobijedila Barcelonu u uzvratnom meču četvrtine finala Lige prvaka rezultatom 4:1, te se tako plasirala u polufinale najelitnijeg klupskog takmičenja.

Jedan od ključnih igrača kako kroz grupnu, tako i kroz nokaut-fazu za Parižane bio je sjajni Kilijan Mbape (Kylian Mbappe).

- Sanjam o osvajanju Lige prvaka za Pariz. Ponosan sam od prvog dana kada sam bio u PSG-u, ne samo zbog dobrih vremena, već i zbog loših vremena, kada je moj ponos bio ugrožen. Ponos je igrati za ovaj klub, predstavljati klub glavnog grada moje zemlje, to je nešto posebno za mene koji sam ovdje odrastao - rekao je Mbape nakon velike pobjede nad Barcelonom i prolaza u polufinale Lige prvaka:

- Doživjeti ovakvu večer za jednog Parižanina, to je sjajno. Imamo još jedan korak do finala na Vembliju, stoga moramo ostati mirni.

U sinoćnjoj pobjedi francuski napadač je postigao dva gola, prvi gol u 61. minuti, a drugi u 89. minuti.